Схвалено проект змін до Положення про державне регулювання номерного ресурсу, спрямованих на спрощення умов розподілу та використання номерного ресурсу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації 20 березня 2018 року рішенням № 156 повторно схвалила проект змін до Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, доопрацьований за результатами узгодження із заінтересованими державними органами. 

Так, проект документу погоджено без зауважень Антимонопольним комітетом України. Погоджено Адміністрацією Держспецзв’язку із зауваженнями (стосовно термінології), які  враховано. Водночас, позиція Державної регуляторної служби України щодо невідповідності проекту акта принципам державної регуляторної політики у сфері господарськї діяльності врахована шляхом виключення всіх норм, до яких було надано зауваження.

Запропоновані Комісією зміни до нормативно-правового акту спрямовано на спрощення умов розподілу та використання номерного ресурсу, що відповідає засадам дерегуляції ринку. Зазначений проект документу передбачає:

по-перше – скасувати вимоги для операторів подавати щорічні звіти про використання номерного ресурсу. Апаратом Комісії завершено підготовку до ведення бази даних обліку номерного ресурсу ТМЗК України, що дозволяє відмовитися від подання та опрацювання такої звітності.

по-друге – забезпечити можливість більш широкого використання кодів мереж рухомого (мобільного) зв’язку (Mobile Network Code, MNC) міжнародного плану ідентифікації Е.212 для послуг організації міжмашинної взаємодії (machine-to-machine, M2M) та послуги Інтернету речей (Internet of Things, IoT).

по-третє – створити умови для використання на території України кодів мереж призначення (Destination Network Code, DN code) та кодів MNC, не прив’язаних до території використання певних країн. Такий розподіл ведеться безпосередньо Директором бюро стандартизації Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) під кодами країн СС «801», «802» та під кодом МСС «901».

Крім того, передбачається внести зміни щодо: 

  • вдосконалення порядку ведення обліку номерного ресурсу;
  • впровадження обов’язкової щомісячної публікації на веб-сайті НКРЗІ даних про розподіл (виділення) операторам ресурсу за всіма видами;
  • забезпечення апаратом Комісії своєчасного інформування ЦОВЗ та МСЕ про зміни розподілу номерного ресурсу для публікації в офіційному бюлетені МСЕ.

В установленому порядку проект змін до Положення подано на погодження до заінтересованих державних органів.