Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 26 грудня 2017 року

26 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- п’ять операторів: ТОВ «Армазі» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Дніпропетровській області; ТОВ «СИН КОМ НЕТ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській та Сумській областях; ТОВ «КОРІО-ЛАН» для надання послуг доступу до Інтернету у м. Київ та Київській області; підприємця Золотарьову Ю.М. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Краматорськ Донецької області; підприємця Дудукалову Л.О. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Донецькій області;

- 21 провайдера для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Стеблівського А.О. у м. Київ, с. Лісники, с. Хотів, смт Чабани, с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київської області, с. Підгірці, с. Романків, с. Нові Безрадичі Обуховського району Київської області; підприємців Волкова С.І., Андрущенка М.С., Заблоцького Д.Д., Чорноус О.В., Гаврилюка Т.І., Маланчука Б.А., Гладковського С.Я., Дубика М.Й., Мартиненка О.М., Музичко О.Ю., Верещака-Недогонову М.В., Овчаренка С.Д., Свириденка Д.С., Стариченка В.В., Стельніковича Я.А., Копаницю М.М., Зубчика М.М., Костенко І.О. у м. Київ, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях; м. Сєвєродонецьк Луганської області, м. Маріуполь Донецької області; підприємця Васейко О.О. у м. Васильків Київської області, смт Глеваха, смт Калинівка, с.с. Велика Вільшанка, Митниця, Погреби, Путрівка, Піски, Велика Бугаївка, Мала Бугаївка, Кодаки, Мар’янівка, Крячки, Кобці, Кулібаба, Барахти, Безп`ятне, Березанщина, Мархаліївка, Іванковичі, Здорівка, Застугна, Заріччя, Лубянка, Червоне, Рославичі, Тростинка, Крушинка, Гребінки, Гвоздів, Саливінки Васильківського району Київської області, смт Чабани, с.с. Новосілки, Хотів, Тарасівка, Віта-Поштова, Юрівка, Круглик, м. Боярка Києво-Святошинського району Київської області, с.с. Мала Вільшанка, Підгірці, Креничі, Копачів Обухівського району Київської області; підприємця Бондаренка В.В. у Запорізькій та Херсонській областях.

Крім того, 13 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено ТОВ «Бердянські ковбаси», комунальне підприємство «Муніципальна телевізійна мережа», командитне товариство «Первомайський центр телевізійного мовлення «Телеком-1» та  філію «Альтаїр плюс» ТОВ «Альтаір». 

Комісія видала ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

НКРЗІ видала строком на 5 років п’ять ліцензій:

- на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж: ТОВ «СТАНІСЛАВБУДСЕРВІСМОНОЛІТ»  на території  смт Отинія Коломийського району Івано-Франківської області та ТОВ «МАНГОТЕЛЕКОМ» на території м. Київ;

- на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку: ТОВ «ЛЯМБДА НЕТ» на території м. Київ та ПрАТ «Бердянськбуд» на території м. Бердянськ Запорізької області, з включенням до ліцензії особливих умов щодо здійснення протягом шести місяців з дати видачі відповідної ліцензії модернізації обладнання;

- на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку: Державному підприємству «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ «ПАВЛОГРАДСЬКИЙ ХІМІЧНИЙ ЗАВОД» на території м. Павлоград Дніпропетровської області.

Комісія видала ліцензії на користування РЧР України

НКРЗІ прийняла рішення про видачу двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- підприємцю Магиру Т.А. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Львівській області;

- ТОВ «НЕТВОРК ОНЛАЙН» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Закарпатській області.

Також Комісія видала девять ліцензій суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот для  широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів):

 • підприємцю Пузанову В.Л. у Полтавській області;
 • підприємцю Подхалюзіну В.Є. у Донецькій області;
 • підприємцю Літвін Н.С. у Вінницькій області;
 • Науково-виробничому ТОВ «СОЛВЕР у Полтавській області;
 • ТОВ «РАДІО НЕТВОРК» у Львівській області;
 • ПАТ «Укртелеком» у Кіровоградській області;
 • Приватному підприємству «Радіонет» у Вінницькій області;
 • ТОВ «ІНЖЕНЕР СЕРВІС ГРУП» у Миколаївській області;
 • ТОВ Науково - виробничому підприємству «ТЕНЕТ» у Одеській та Миколаївській областях.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів ПрАТ «Київстар» переоформлено ліцензію для радіорелейного зв’язку у Хмельницькій, Харківській та Сумській областях.

Цим же рішенням продовжено термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «ТЕРА - КОМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 16.04.2018 по 15.04.2023 у Волинській області;

- ТОВ «ПРІОРІ – НЕТ ПЛЮС» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 10.04.2018 по 09.04.2023 у Черкаській області.

Іншим рішенням, у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, ПрАТ «Полтавський гірничо – збагачувальний комбінат» відмовлено у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів), на території Полтавської області.

У зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється, та оскарженням ТОВ «СФЕРАМАКС» рішення НКРЗІ від 10.01.2017 № 10, приватному підприємству «Цифрові Комунікації» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Кіровоградської, Херсонської та Миколаївської областей.

58 нових типів РЕЗ та ВП будуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 58 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

 • 12 типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
 • один тип до розділу 2 (радіообладнання систем короткохвильового рухомого радіозв’язку);
 • три типи до розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку);
 • два типи до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);
 • шість типів до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
 • один тип до розділу 19 (радіообладнання короткого радіусу дії систем радіолокаційного пошуку, супроводу і радіовизначення);
 • два типи до розділу 21 (радіомікрофонне і допоміжне слухове радіообладнання);
 • вісім типів до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
 • 23 типи до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про сім типів РЕЗ та ВП.

Розглянувши заяви ТОВ «Підприємство з іноземними  інвестиціями «AСБІС-Україна» та  ТОВ «Радіо Тест Стандарт» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування семи заявлених типів радіоелектронних засобів на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про телекомунікації» щодо захисту інформаційного суверенітету України на території Донецької, Луганської та Херсонської областей», надісланий листом Міністерства інформаційної політики України, НКРЗІ не погодила цей законопроект та надала зауваження до нього.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про телекомунікації», статті 14 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», статей 243 та 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Положення про НКРЗІ від 23.11.2014 року № 1067, Комісія затвердила Інструкцію з оформлення в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, матеріалів про адміністративні правопорушення. Цим же рішенням внесено зміни до Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій, затвердженого рішенням НКРЗІ від 13.12.2012 № 649, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.01.2013 за № 92/22624, та Порядку здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням  НКРЗІ від 27.12.2012 № 684, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.2013 за № 175/22707. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.