Підсумки засідання НКРЗІ від 19 грудня 2017 року

19 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 •  сім операторів: ТОВ «Кей-Ті-Сі» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Лиманському та Слов'янському районах Донецької області; підприємця Жеребецьку Х.М. для надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Львівській області; ТОВ «КАМПУС ТЕЛЕКОМ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Київ; Приватне підприємство «ЛЕКСВУД» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР у Дніпропетровській області; ТОВ «ЮГ СВЯЗЬ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Одеса та Одеській області; Приватне підприємство «Південь» для надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж у м. Суми, с. Юнаківка Сумського району та смт В.Писарівка В-Писарівського району Сумської області; ТОВ «ДОНСУПЕРНЕТ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Донецькій області;
 • 12 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Лук'яненка С.О. та Хорунжого Д.М. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське; підприємців Мальовану Г.С., Мальованого М.П. та Ординець А.О. у м. Одеса; підприємця Гапон Т.В. у м. Київ; підприємця Теслю Л.В. у Львівській області; підприємця Денисенко І.І. у м. Біла Церква Київської області; м. Київ; Київській області; підприємців Кіндрат І.Р. та Лютого А.А. у Івано-Франківській області, Коломийському районі, м. Коломия, Снятинському, Городенківському, Тисменицькому, Тлумацькому районах та м. Івано-Франківськ; підприємця Шайду Г.С. у Вінницькій області; підприємця Кравчук Т.В. у Рівненській області.

Крім того, 19 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

За заявою суб’єктів господарювання,  у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено п’ять суб’єктів господарювання: підприємців Костака Е., Лютого Д., Національний центр управління та випробувань космічних засобів, ТОВ  «Науково-Технічний Центр «ОМНІС» та комунальне підприємство «Виробничо-технологічне підприємство «Вода».

Комісія видала ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

НКРЗІ видала строком на 5 років дві ліцензії: підприємцю Четраускасу Є. на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території смт Новодонецьке Донецької області; ТОВ «НЕТАССІСТ» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Київ.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія переоформила Державному підприємству «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку та ліцензію на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю понад 1 000 абонентських номерів на території м. Київ та Київської області.

Комісія видала ліцензії на користування РЧР України

НКРЗІ видала три ліцензії суб’єктам господарювання на користування радіочастотним ресурсом України:

- підприємцю Кислицькому В.М. – дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналіву Чернігівській області;

- ТОВ «АГГАРА» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Харківській області.

Також Комісія видала 17 ліцензій на додаткові смуги радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів):

- ТОВ  «ПОЛТАВАІНФОКОМ»  -  у Полтавській області.

- ТОВ «ІМК» - у Київській області та м. Київ;

- підприємцю Чабанову А.О. - у Миколаївській області;

- Приватному підприємству «А.С.» - у Херсонській області;

- підприємцю Северенчуку М. В. у Полтавській та Черкаській областях;

- Приватному підприємству Телерадіостудії «Імпульс» у Вінницькій області;

- підприємцю Череді Г.В. - у Сумській області;

- ТОВ «ІСТЕК УКРАЇНА» - у Полтавській області;

- ТОВ «ІСТЕК УКРАЇНА» - у Харківській області;

- підприємцю Єфіменку Р.В. - у Харківській області;

- Приватному підприємству «ЕВРОНЕТ» - у Полтавській області;

- ТОВ «ІНФОНЕТ ТЕЛЕКОМ» - у Хмельницькій області;

- підприємцю Гетьману В.Б. - у Миколаївській області;

- ТОВ «ОПТІКНЕТ-НС» - у Полтавській області;

- ТОВ «РЕАЛТЕЛЕКОМ» - у Донецькій області;

- Приватному підприємству «АКБ-МАЙСТЕР» - у Черкаській області;

- ТОВ «ЦЕНТРТЕЛЕКОМ» - у Черкаській області.

Продовжено термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації):

- ТОВ «КомЛайн» - з 08.04.2018 по 07.04.2023 у Рівненській області;

- ТОВ «СІМ-ТЕЛЕКОМ» - з 15.05.2018 по 14.05.2023 у Сумській області;

- ТОВ «ВАЙ-НЕТ» - з 08.04.2018 по 07.04.2023 у Сумській області;

 - підприємцю Пімоненку С.В. - з 03.06.2018 по 02.06.2023 у Сумській області.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія  переоформила Державному підприємству «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» три ліцензії на користування радіочастотним ресурсом у Київській області: на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) терміном дії по 03.05.2022, на користування радіочастотним ресурсом для цифрового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) та на користування радіочастотним ресурсом для цифрового транкінгового радіозв’язку.

У зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» скасовано пункт 3 рішення НКРЗІ від 31.10.2017 № 553 щодо продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України підприємцю Сівцову Ю.В.

У зв’язку з невиконанням умов електромагнітної сумісності між радіоелектронними засобами (РЕЗ), що зазначені у частотному плані мережі РЕЗ, що заявляються, з іншими запланованими РЕЗ, НКРЗІ прийняла рішення відмовити приватному підприємству «Технічна компанія «Мега» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів), на території Харківської області.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії спільному українсько - німецькому підприємству у формі ТОВ «Інфоком» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації), на території Львівської області.

За заявою ліцензіата ТОВ «АЙ.ТІ.ЕН.ТІ.» анульовано шість ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Вінницької, Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Львівської та Вінницької областей.

56 нових типів РЕЗ та ВП будуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 56 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

 • 6 типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
 • п’ять типів до розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку);
 • 12 типів до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);
 • три типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
 • п’ять типів до розділу 22 (радіообладнання систем медичного догляду і контролю);
 • сім типів до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
 • один тип до розділу 25 (радіообладнання короткого радіусу дії систем контролю безпеки руху дорожнього транспорту і трафіку);
 • 20 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про 5 типів РЕЗ та ВП.

Розглянувши заяви ДП з 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон», ТОВ «МТ Судосервіс», ТОВ «Юнідата» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування семи заявлених типів радіоелектронних засобів на території України

Крім того, Комісія визначила не можливим застосування на території України точки доступу т.м. сnPilot моделі Outdoor E501S у смузі радіочастот 5470-5670 МГц, для побудови систем з розташуванням РЕЗ у пунктах з визначеними географічними координатами і потужністю передавача до 200 мВт, оскільки в зазначеному РЕЗ використовується інтегрована антена з коефіцієнтом підсилення 13 дБі, що не забезпечить виконання умов електромагнітної сумісності з іншими діючими РЕЗ.

Комісія ухвалила рішення щодо регулювання номерного ресурсу

НКРЗІ прийняла рішення виділити наступний номерний ресурс:

- ТОВ «КОСМОНОВА» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;

-ТОВ «КОМПАТЕЛ ЮКРЕЙН» - номерний ресурс ємністю 1000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7;

- ТОВ «Київщина-Телеком» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Обухів Київської області.

Комісія переоформила чотири дозволи на використання номерного ресурсу:

 • ТОВ «Компанія «Конфіденційні телекомунікації України» у зв’язку із отриманням нової ліцензії -  на використання номерного ресурсу ємністю 18000 номерів та дозвіл на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
 • ТОВ «БАЙТ» у зв’язку із продовження строку дії ліцензії - на використання номерного ресурсу у Яворівському районі Львівської області ємністю: 600 номерів у м. Яворів; 500 номерів у м. Яворів-1; 400 номерів у м. Новояворівське; 300 номерів у смт Краковець; 500 номерів у смт Шкло; 200 номерів у смт Шкло-1; 200 номерів у смт Івано-Франкове; 100 номерів у с. Старичі; 200 номерів у с. Наконечне-ІІ; 200 номерів у с. Глиниці; 100 номерів у с. Коти; 100 номерів у с. Прилбичі;
 • ТОВ «КОСМОНОВА» через переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами - на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Київ.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до частини другої статті 14 та статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, НКРЗІ прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Положення про порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування» (далі – проект акта) та встановила, що зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу прийматимуться до 25 січня      2018 року.

Відповідно до частини другої статті 14 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пункту 28 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, НКРЗІ схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Правил надання виробником радіообладнання інформації для споживачів (користувачів) щодо наявності вимог отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв та інших параметрів використання радіочастотного ресурсу України» та вирішила подати його на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до статей 14 та 18 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування» та встановила, що зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу прийматимуться до 20 лютого 2018 року.

Розглянувши надісланий листом Міністерства внутрішніх справ України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про визначення технічних вимог до телекомунікаційних мереж під час викликів екстреної допомоги Національної поліції за скороченим телефонним номером 102», Комісія погодила його без зауважень.

З метою забезпечення всебічного і періодичного інформування споживачів про рівні якості телекомунікаційних послуг, які надаються операторами телекомунікацій, НКРЗІ відповідно до статей 18, 21 Закону України «Про телекомунікації», пункту 3.2 Положення про якість телекомунікаційних послуг затвердила Перелік показників якості послуг фіксованого телефонного зв’язку, Перелік показників якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку та Перелік показників якості послуг із доступу до Інтернету, рівні яких підлягають обов’язковому оприлюдненню операторами телекомунікацій у 2019 році. Відповідно до цього рішення оператори телекомунікацій протягом 2018 року мають забезпечити проведення випробувань показників якості телекомунікаційних послуг, які включені до переліків показників якості послуг.