Підсумки засідання НКРЗІ від 12 грудня 2017 року

Пять суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- трьох операторів: підприємця Веклинця О.В. для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) у Закарпатській області; ТОВ «АЙ ПІ ПОРТ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Дніпро, Дніпропетровській області та - підприємця Даскалєску К.Ф. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Новоселицькому, Кельменецькому, Хотинському, Герцаївському районах Чернівецької області та Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області;

двох провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «СМАРТ ІНТЕРКОМ» у смт Краснокутськ Харківської області та підприємця Артьомова І.В. у Дергачівському районі Харківської області.

Крім того, девять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Комісія видала ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

НКРЗІ видала строком на 5 років дві ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж:

- підприємцю Беседі Р.Ю. на території м. Чугуїв Харківської області;

- підприємцю Веклинцю О.В. на території м. Ужгород Закарпатської області.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Приватному підприємству «Телекомпанія Южний» переоформлено ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Южне та с. Сичавка Одеської області.

Комісія продовжила підприємцю Єфіменку Р. строк дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території смт Близнюки Харківської області.

За відповідними заявами ліцензіатів анульовано: ТОВ «Автоматична телефонна станція УБ ХАЕС» - ліцензію на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю до 1 000 абонентських номерів на території м. Нетішин Хмельницької області; ПрАТ «ЛУКОР» - ліцензію на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю понад 1 000 абонентських номерів на території Івано-Франківської області.

Комісія видала ліцензії на користування РЧР України

НКРЗІ прийняла рішення про видачу шести ліцензій на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

- на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ТОВ «БЄЛНЕТ» та  підприємцю Попазову Ю.В. у Одеській області; підприємцю Костіку Ю.І., ТОВ «ТІМАРКО ІТ» та ТОВ «ГЛОДОС» у Миколаївській області;

- на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) - Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у Івано-Франківській області.

За заявою ТОВ «Хмельницькінфоком» анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Житомирської області.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, ТОВ  «ВАЙ-НЕТ» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Сумської області.

54 нових типи РЕЗ та ВП буде застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 54 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

  • 16 типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
  • один тип до розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку);
  • один тип до розділу 4 (радіообладнання систем рухомого транкінгового радіозв’язку);
  • чотири типи до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);
  • три типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
  • один тип до розділу 21 (радіомікрофонне і допоміжне слухове радіообладнання);
  • девять типів до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
  • один тип до розділу 25 (радіообладнання короткого радіусу дії систем контролю безпеки руху дорожнього транспорту і трафіку);
  • 18 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про 13 типів РЕЗ та ВП.

Комісія ухвалила рішення щодо регулювання номерного ресурсу

НКРЗІ прийняла рішення виділити за заявою ПАТ «Укртелеком» єдиний скорочений номер 1600 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «інформаційно-довідкова служба Генеральної прокуратури України» на території України (замовник послуги - Генеральна прокуратура України) та видати в установленому порядку відповідний дозвіл. Комісія рекомендує операторам телекомунікацій, які надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку на території України, звернутись до НКРЗІ в порядку, передбаченому главою 5 Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, з метою отримання цього скороченого номера та відповідних дозволів на використання номерного ресурсу.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Розглянувши лист ДП «Український державний центр радіочастот» та відповідно до пункту 3 примітки Тарифів на роботи (послуги) державного підприємства «Український державний центр радіочастот», пов’язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж, затверджених рішенням НКРЗІ від 01.11.2016 № 578, Комісія погодила зниження рівня Тарифів на 2018 рік.

Відповідно до статей 19 та 19-1 Закону України «Про телекомунікації», Положення про НКРЗІ, Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій» та встановила, що зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу прийматимуться з дня його оприлюднення до 22 січня 2018 року.

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловила позицію щодо недоцільності прийняття проекту Закону України «Про мораторій на підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань на території України та періодичних регіональних і місцевих видань на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей», реєстраційний номер 7291 від 15.11.2017, у зв’язку із зауваженням до нього.

Відповідно до статей 7, 19 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Регламенту НКРЗІ, затвердженого рішенням НКРЗІ 21.10.2014 № 720, Комісія затвердила План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік та вирішила подати в установленому порядку пропозиції до плану діяльності  Кабінету  Міністрів  України  з підготовки проектів регуляторних актів, сформовані на підставі розділу «Проекти законів та інших регуляторних актів державних органів» Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік.