Підсумки засідання НКРЗІ від 21 листопада 2017 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій поповнився на двадцять п’ять позицій. Комісія видала одну та продовжила строк дії трьох ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, а також видала 11 та продовжила термін дії 5 ліцензій на користування РЧР України. Ці та інші рішення прийнято на черговому засіданні НКРЗІ
21 листопада 2017 року.

Двадцять п’ять суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • два оператори:
  • фізичну особу-підприємця Мороза П.О. – для надання послуг доступу до Інтернету; надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації;
  • фізичну особу-підприємця Крупську Г.В. – для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж.
 • 23 провайдери для надання послуг доступу до Інтернету: фізичну особу-підприємця Онищука В.В. на території Тернопільської області; фізичну особу-підприємця Самійленка М.В. на території м. Київ; фізичну особу-підприємця Фролова О.О. на території м. Дніпро; фізичних осіб-підприємців Харківа М.М., Бесарабова М.В., Козбан С.С., Головащенка М.М., Дячок Ю.І., Плащевського К.В., Мельник Д.Г., Ягодіна А.Я., Присяжнюка О.Р., Рибака О.О., Зозулю С.П., Кирилюк А.О., Волошину О.П., Сальникову С.В., Сальникова О.І., Шепель І.Г., Слободянюка С.А., Заталюка І.В., Бойленкову Н.В. та Марків О.А. на території м. Вінниця та м. Хмельницький.

Крім того, сорок вісім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, у зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено 38 суб’єктів господарювання: закрите акціонерне товариство «Алчевська телерадіомовна компанія «ПІРАМІДА», ТОВ телерадіокомпанія «Рівне ТВМ», ТОВ телерадіокомпанія «Трускавецькурорт Телеком», ТОВ «ГлобалНетГруп», ТОВ «Системи зв’язку та автоматизації», фізичних осіб-підприємців Радецьку О.О., Бичева Д.В., Коготкову Н.П., ТОВ «Тріолан 1104», приватне підприємство «Біра», фізичну особу-підприємця Бурханову О.М., ТОВ «Кабельтехсервіс», фізичну особу-підприємця Нагорного Ю.М., приватне підприємство «Теле-Медіа», ТОВ «Телерадіокомпанія «Вектор плюс», ТОВ «Телерадіокомпанія РКТ», фізичну особу-підприємця Когут І.Л., державне підприємство «Хімічний завод «Південний», фізичну особу-підприємця Родова О.О., фізичну особу-підприємця Вороніну Н.Ф., ТОВ «ІВК - Донбас», фізичну особу-підприємця Радашевського С.О., ТОВ «Силур», ТОВ «Телерадіокомпанія «Кальміус», фізичних осіб-підприємців Іванець Г.Ф., Полового Р.В., Васильеву С.Г., Тессу К.В., Висоцького О.Г., Макуріна П.С., ТОВ «Люкс ТВ», фізичних осіб-підприємців Шовкуна О.Д., Кожокара К.К., Столпера Є.М., Мостова Ю.Л., Закрасняного О.В., Бабич Г.В., Терещенко М.О.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій (за заявою суб’єктів господарювання), з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій було виключено десять суб’єктів господарювання: державне підприємство «Чернівецький обласний радіотелевізійний передавальний центр», ТОВ «Телерадіоорганізація «ЛІГА», ТОВ «ТЕЛСІ - ЛТД», фізичну особу-підприємця Рудновського Г.Ю., фізичну особу-підприємця Ротаня Р.М., ТОВ Телерадіокомпанію «Вектор Інформ», відкрите акціонерне товариство «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча», ТОВ фірма «ТЕКО - ЛТД», державне підприємство «Смоли», дочірнє підприємство «КТВ» закритого акціонерного товариства «Телерадіокомпанія «Дитинець».

НКРЗІ видала ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

Комісія прийняла рішення видати (за відповідною заявою) ТОВ «К-ЛІНК» ліцензію на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ строком на 5 років.

Цим же рішенням, НКРЗІ продовжила строк дії ліцензій:

 • ТОВ «ТЕЛЗА» – ліцензію на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) з правом створення власної мережі ємністю до 1 000 абонентських номерів на території м. Запоріжжя з 12.03.2018 по 11.03.2023;
 • Публічному акціонерному товариству «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» – ліцензію на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю понад 1 000 абонентських номерів на території м. Чернігів та Чернігівської області з 18.03.2018 по 17.03.2023;
 • ТОВ «НЕОКОМ» – ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Чернігів з 23.04.2018 по 22.04.2023.

Комісія видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

НКРЗІ прийняла рішення про видачу ліцензій на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

 • ПАТ «Укртелеком» (10 ліцензій) – на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території: Волинської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Черкаської областей;
 • ТОВ «СМЗ» – на користування радіочастотним ресурсом для цифрового ультракороткохвильового радіозв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) у м. Київ.

Цим же рішенням, Комісія продовжила термін дії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

 • Приватному акціонерному товариству «ВФ Україна» – на користування радіочастотним ресурсом для цифрового стільникового радіозв’язку GSM-1800 з 20.03.2018 по 19.03.2023 на території м. Київ, Київської, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Одеської, Харківської, Волинської, Івано-Франківської та Чернівецької областей;
 • ТОВ «НТ-Сервіс» – на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 10.03.2018 по 09.03.2023 на території Кіровоградської області;
 • Приватній телерадіокомпанії «Візит» – на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 06.03.2018 по 05.03.2023 на території Дніпропетровської області;
 • ТОВ «НЕОКОМ» – на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 10.03.2018 по 09.03.2023 на території Чернігівської області;
 • ТОВ «Епсілон» – на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 25.03.2018 по 24.03.2023 на території Чернігівської області.

У зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, НКРЗІ прийняла рішення скасувати пункт 3.3 рішення НКРЗІ від 26.09.2017 № 490 щодо продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України ТОВ «ТЕЛЕМЕРЕЖІ «ЮСАНА».

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, Комісія прийняла рішення відмовити ПАТ «Укртелеком» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Кіровоградської області.

У зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, НКРЗІ прийняла рішення про анулювання семи виданих фізичній особі-підприємцю Мезенєву Р.А. дозволів на експлуатацію РЕЗ.

21 новий тип РЕЗ та ВП буде застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 21 нового типу радіоелектронних засобів, а саме:

 • дев’ять типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
 • один тип до розділу 21 (радіомікрофонне і допоміжне слухове радіообладнання);
 • 11 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про дев’ять типів РЕЗ та ВП.

Розглянувши заяви ТОВ «АТЗТ Нові технології» та представництва «ЗТЄ Корпорейшн» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України і за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування трьох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів та нормативно-правових актів

Комісія прийняла рішення щодо направлення до Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку для консультування проекти законів України «Про внесення змін до Закону України «Про телекомунікації» з метою забезпечення підвищення конкуренції на ринку надання послуг з міжнародного роумінгу» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою забезпечення підвищення конкуренції на ринку надання послуг з міжнародного роумінгу».

НКРЗІ прийняла рішення про прийняття за основу проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України» та схвалення пропозицій щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України.