НКРЗІ погодила проекти постанов Кабміну, що регламентують порядок доступу операторів телекомунікацій до інфраструктури

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, на засіданні, що відбулося 24 жовтня 2017 року, розглянула три проекти постанов Кабінету Міністрів України, розроблених на  виконання Закону України “Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж”, а саме:

  • “Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики” (розробник - Міністерство енергетики та вугільної промисловості України);
  • “Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва” (розробник - Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України);
  • “Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури будинкової розподільної мережі” (розробник - Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України).

Цілями і завданнями зазначених проектів постанов є встановлення загального порядку щодо здійснення доступу до інфраструктури об’єктів доступу, взаємодії власника інфраструктури об’єкта доступу та замовника – суб’єкта господарювання (оператор, провайдер телекомунікацій або уповноважена ним особа). Враховуючи актуальність та важливість впровадження зазначених правил для розвитку ринку телекомунікацій, а також підтримку з боку профільних асоціацій, що була висловлена під час розгляду питання, НКРЗІ прийняла рішення про погодження усіх проектів постанов. У той же час Комісія звертає увагу розробників нормативно-правових актів на необхідність доопрацювання окремих пунктів документів з метою їх узгодження із нормами діючого законодавства, про що зазначається у відповідних листах, направлених до міністерств – авторів проектів документів.

Водночас, пунктом 1 частини першої статті 10 Закону на НКРЗІ покладене розробку Правил надання доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку. Рішенням НКРЗІ від 18 липня 2017 року проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку” прийнято за основу. За підсумками громадського обговорення зазначений проект постанови доопрацьовано та схвалено Комісією 12 вересня 2017 року. Наразі проект документу перебуває на погодженні у заінтересованих державних органів.