Підсумки засідання НКРЗІ від 24 жовтня 2017 року

Сім суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено:

- п’ять операторів: ТОВ «РЕАЛТЕЛЕКОМ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР у Донецькій області; підприємця Цегельника М.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Дніпро та Дніпропетровській області; підприємця Гриниху М.Ю. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Малин Житомирської області, смт Гранітне, с. Гамарня, с. Малинівка, с. Юрівка, с. Слобідка, с. Федорівка, с. Щербатівка, с. Пиріжки, с. Українка Малинського району Житомирської області, смт Іршанськ Володарськ-Волинського району Житомирської області; Національний транспортний університет для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Київ; підприємця Журавля О.С. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Волинській області;

- двох провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету - підприємця Слабецького В.П. у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Хмельницькій областях та підприємця Шевчук Л.В. у м. Київ та Київській, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Донецькій, Чернігівській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Сумській, Полтавській та Херсонській областях.

Крім того, 18 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, у зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено 15 суб’єктів господарювання: підприємця Заєнчковську В., підприємця Саламатіна О., підприємця Заровного І., підприємця Кадушкину О.Г., ТОВ «Мережеві та комп’ютерні системи», приватне підприємство «Київстрім», підприємця Каро Р., підприємця Сапака Б., ТОВ «БІФІТ», підприємця Деньковича Р., ТОВ «Чернівецькі телекомунікаційні системи», ТОВ «Алчевські телекомунікаційні системи», підприємця Єрмакова М., підприємця Тихонову В. та підприємця Моцака І.І.

НКРЗІ видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

Комісія прийняла рішення видати ТОВ «МЕГА ЛІНК» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) строком на 5 років у Полтавській області.

Цим же рішенням продовжено термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «АЛЬФА - НЕТ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 17.02.2018 по 16.02.2023 у Запорізькій області;

- ТОВ «ПОЛАРІС - 2006» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації з 11.02.2018 по 10.02.2023 у Полтавській області.

25 нових типів РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 25 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

- 11 типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);

- один тип до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);

- два типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);

- 11 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

До Реєстру РЕЗ та ВП внесено зміни до інформації про чотири засоби.

Розглянувши заяви дочірнього підприємства із 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон», ТОВ «Флай Технолоджи», ТОВ «Хуавей Україна» та ТОВ «АЛКОМА» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України і за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ, та заяву ТОВ «Центр Технічної інформації», Комісія визначила можливим застосування чотирьох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Правил надання виробником радіообладнання інформації для споживачів (користувачів) щодо наявності вимог отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв та інших параметрів використання радіочастотного ресурсу України» та встановила, що зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, приймаються до 25 листопада 2017 року. Цей документ визначає перелік нормативно-правових актів та нормативних документів, які виробник застосовує для інформації, що надається споживачам (користувачам) про вимоги щодо отримання дозволу на експлуатацію для конкретного типу РЕЗ або ВП, спосіб надання та форму інформації у разі наявності таких вимог тощо.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики», надісланий листом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Комісія вирішила погодити його із зауваженнями.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва», надісланий Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Комісія вирішила погодити його із зауваженнями.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури будинкової розподільної мережі», надісланий Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Комісія вирішила погодити його із зауваженнями.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Дорожньої карти наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері телекомунікацій (електронних комунікацій)», надісланий Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Комісія вирішила погодити його із зауваженнями.

Враховуючи результати аналізу ринків послуг термінації трафіка на мережах фіксованого та рухомого (мобільного) зв’язку, проведеного відповідно до рішення НКРЗІ від 11.07.2017 № 364 «Про аналіз ринків послуг пропуску трафіка», Комісія прийняла рішення «Про результати аналізу ринків послуг термінації трафіка на мережах фіксованого та рухомого (мобільного) зв’язку». Цим рішенням Комісія визначила переліки операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках послуг термінації трафіка на мережах фіксованого та рухомого (мобільного) зв’язку, а також встановила, що на таких операторів телекомунікацій з 24.10.2017 накладаються зобов’язання відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та пункту 8.2 Порядку аналізу ринків послуг пропуску трафіка та визначення операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою, затвердженого рішенням НКРЗ України від 25.08.2011 № 444 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.09.2011 № 1078/19816. Цим же рішенням визнано таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 27.10.2015 № 561 «Про деякі питання аналізу ринків послуг пропуску трафіка на мережах фіксованого та рухомого (мобільного) телефонного зв’язку і накладення на операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою регуляторних зобов’язань».