Підсумки засідання НКРЗІ від 10 жовтня 2017 року

Вісім суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено:

- шість операторів: ТОВ «Є ВАЙ ФАЙ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР у м. Київ та Київській області; підприємця Горобця В.М. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Ізяслав Хмельницької області; ТОВ «КЄРЯ НЕТ» та підприємця Іванова К.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м.Київ та Київській області; ТОВ «Телеорганізація «Сервіс Сигнал» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Львів, м. Новояворівськ, м. Сокаль, м. Стебник, м.Жовква, м.Пустомити Львівської області, м.Дубно Рівненської області та Комунальну організацію «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги» для надання послуг виклику служби екстреної медичної допомоги (швидкої медичної допомоги) за номером «103» у Закарпатській області;

- двох провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Готка І.В. у м. Іллічівськ, с. Молодіжне Овідіопольського району Одеської області, м. Балта Балтського району Одеської області  та підприємця Лютого Д.А. у м. Київ.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено 16 субєктів господарювання: ЗАТ «Євронет», державне підприємство «Вінницький обласний радіотелевізійний передавальний центр», ТОВ «КТБ ЦЕНТР», ТОВ «Регіон – Проект», ТОВ «Поверхность - Супутникові Комунікації», ТОВ «РІКОНА», приватне підприємство «Ромб Нет», державне ВАТ «Вузол виробничо-технологічного зв'язку», підприємця Тіщенко А.В., ТОВ «Санком», ТОВ «Телекомунікаційна компанія «ІРС», ТОВ «МЕДІА ІНВЕСТ», будівельно-монтажне підприємство «ЗВЯЗОКБУД», підприємство у формі ТОВ «ПАКО ЛІНКС ІНТЕРНЕШНЛ», ТОВ «Геккон-Інтернет» та ТОВ «Херсонські телекомунікаційні системи».

За заявами суб’єктів господарювання, у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено ТОВ «Стиролоптфармторг» та підприємця Стадніка А.В.

Крім того, 14 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

НКРЗІ видала ліцензію на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

Комісія видала ТОВ «МЕГА ЛІНК» ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Полтавської, Запорізької, Черкаської областей та м. Київ строком на 5 років.

Також Комісія продовжила строк дії чотирьох ліцензій:

- ТОВ ТЕЛЕФОННІЙ КОМПАНІЇ «ДЕЙТА-ЕКСПРЕС» - на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) з правом створення власної мережі ємністю понад 1000 абонентських номерів на території м. Донецька та Донецької області з 24.09.2017 по 23.09.2022;

- Приватному підприємству «МЕДІА-ЗМІЇВ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Зміїв Зміївського району Харківської області з 01.03.2018 по 28.02.2023;

- ТОВ «ІНТЕЛЕСІ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Первомайськ Миколаївської області з 18.02.2018 по 17.02.2023;

- ПрАТ «ДАТАГРУП» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Хмельницький та Хмельницької області з 30.01.2018 по 29.01.2023.

НКРЗІ видала та переоформила ліцензії на користування РЧР України

За заявою ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» видано ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) строком на 5 років у м. Київ.

У зв’язку зі зміною місця знаходження ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД» переоформлено 10 ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України у м. Київ та Київській області та одну - у зв’язку зі зміною місця знаходження юридичної особи та зменшенням кількості регіонів у м.Київ та 14 областях України.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів за заявою ПрАТ «Київстар» переоформлено ліцензію для радіорелейного зв’язку у Миколаївській, Хмельницькій та Тернопільській областях.

У зв’язку із недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення відмовлено у видачі двох ліцензій на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): на території Львівської області та на території Івано-Франківської області.

51 новий тип РЕЗ та ВП може застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 51 нового типу радіоелектронних засобів, а саме:

  • сім типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
  • п’ять типів до розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку);
  • один тип до розділу 4 (радіообладнання систем рухомого транкінгового радіозв’язку);
  • один тип до розділу 20 (радіообладнання короткого радіусу дії систем ідентифікації і розпізнавання);
  • п’ять типів до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
  • 32 типи до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

До Реєстру РЕЗ та ВП внесено зміни до інформації про 17 засобів.

Розглянувши заяви ТОВ «Ексім-Центр», дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон», ТОВ «Хуавей Україна», ТОВ «Інтерінком», ТОВ «Моторола Солюшнс Юкрейн» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія вирішила визначити можливим застосування 11 заявлених типів радіоелектронних засобів на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду законопроектів та нормативно-правових актів

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України», реєстраційний номер 7010 від 28.07.2017, Комісія висловилася за доцільність прийняття документу із пропозицією до нього.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції цифрового розвитку економіки та суспільства України на 2017-2020 роки та затвердження плану заходів щодо її реалізації», надісланий  Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, НКРЗІ погодила його без зауважень.