Про стан виконання Указу Президента України «Про заходи, пов`язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України»

У рамках виконання Указу Президента України «Про заходи, пов`язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України» та практичної реалізації ініціативи України щодо створення “об’єднаного комерційного поля” послуг рухомого (мобільного) зв’язку у країнах Східного партнерства та країнах-членах ЄС, НКРЗІ продовжує активно налагоджувати діалог з країнами Східного партнерства та Європейською Комісією стосовно можливості зменшення цін на послуги міжнародного роумінгу.

18-19 вересня 2017 року у м. Вільнюс (Литовська Республіка) відбулося 3-тє засідання Експертної робочої групи з питань роумінгу (REWG).

Основною ціллю засідання було представлення групою міжнародних експертів попередніх результатів Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства (далі – Дослідження), яке тривало протягом останніх п’яти місяців і мало на меті аналіз національного законодавства, включаючи роль і компетенцію національного регуляторного органу щодо утворення тарифів на послуги роумінгу, збір статистичних даних від операторів телекомунікацій, що надають послуги міжнародного роумінгу, який допоміг здійснити комплексний аналіз ринку міжнародного роумінгу як у кожній країні Східного партнерства так і в регіоні в цілому.

Основа мета Дослідження - розробити рекомендації щодо встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства. Дослідження забезпечить надання комплексних рекомендацій щодо впровадження гармонізованого підходу на національному рівні в країнах Східного партнерства, а також оцінки очікуваного впливу на ринок для кожної країни. Окрім зазначеного, Дослідження надасть оцінку доцільності і економічного впливу від укладання регіональної угоди з питань роумінгу серед країн Східного партнерства.

В найближчі місяці країни Східного партнерства разом із групою міжнародних експертів у робочому порядку опрацьовуватимуть попередні результати Дослідження, що були представлені у ході засідання, та розпочнуть підготовку проекту фінального Звіту.

Фінальний Звіт міститиме ряд практичних рекомендацій для країн Східного партнерства стосовно можливих шляхів гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг в регіоні, і повинен бути схвалений пізніше Саміту Східного партнерства (24.11.2017). Публікація Звіту очікується в грудні цього року.

Наступним етапом стане напрацювання плану дій щодо практичної імплементації отриманих рекомендацій, яке заплановане на наступний рік.

Результати Дослідження та їх практична імплементація стануть основою для подальших переговорів з ЄС щодо інтеграції до єдиного європейського телекомунікаційного простору, що дозволить громадянам України ефективно та в повному обсязі використати можливості та переваги безвізового режиму.

Окрім того, у рамках участі у 3-му засіданні Панелі «Гармонізація цифрових ринків» ініціативи Східне партнерство, українська делегація провела робочу експертну зустріч з представниками Європейської Комісії щодо перспектив та передумов початку діалогу щодо гармонізації та подальшого зниження тарифів на послуги роумінгу між Україною та ЄС. У ході зустрічі були обговорені питання політичної готовності сторони ЄС розпочати діалог з порушеного питання на двосторонній основі, необхідні правові та технічні передумови для цього та найближчі кроки, які можуть бути вжиті українською стороною для ініціювання такого діалогу.

Українська сторона і надалі продовжуватиме підтримувати існуючий рівень експертного діалогу з ЄК щодо гармонізації та подальшого зниження тарифів на послуги роумінгу між Україною та ЄС та забезпечуватиме вжиття усіх необхідних кроків з метою виведення обговорення цього питання на найвищий рівень політичного діалогу.