Гармонізація цифрових ринків як складова євроінтеграції

Національна комісія,що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації взяла участь у 3-му засіданні Панелі “Гармонізація цифрових ринків” Ініціативи Східне партнерство, що відбулося 19-20 вересня поточного року в м. Брюссель (Королівство Бельгія).

Засідання Панелі “Гармонізація цифрових ринків” Ініціативи Східне партнерство - це регулярний щорічний захід, на якому цього річ були представлені основні результати діяльності платформ/мереж, що були створені відповідно до ключових напрямків Платформи, та тематичних досліджень, які проводилися протягом останнього року у рамка цих мереж. Зокрема, Україна є координатором одного з основних напрямків Панелі “Гармонізація цифрових ринків” – “Правила надання телекомунікаційних послуг” (EU4Digital: Telecom (EaPeReg)) та країною-учасницею Мережі регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства (далі – Мережа, EaPeReg), в якій очолює Експертну робочу групу з питань роумінгу (REWG). В рамках своєї відповідальності українською стороною були представлені результати діяльності та основні досягнення Мережі за останні 12 місяців. Також була запропонована на розгляд середньострокова стратегія Мережі на 2017-2020 роки, основні напрямки діяльності та плани Мережі і її експертних робочих груп: Експертної робочої групи з питань використання діапазону частот 700 МГц (SEWG), Експертної робочої групи з питань порівняльного аналізу ринків (BEWG) та REWG, на 2018 рік. Значна увага була приділена попереднім результатам Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства (далі – Дослідження).

В цілому діяльність Мережі, включаючи роботу REWG та Дослідження, отримали високе схвалення збоку Європейської Комісії та країн-членів ЄС. Європейські партнери запевнили у подальшій підтримці, окремо наголошуючи на важливості продуктивності діяльності REWG та позитивних результатах її роботи.

Учасники засідання також обговорили представлений Європейською Комісією проект Декларації, яка має бути схвалена Міністрами з питань цифрової економіки країн Східного партнерства та країн-членів ЄС в ході другої Міністерській зустрічі з питань цифрової економіки, яка відбудеться 5 жовтня 2017 року в Естонській Республіці.

Декларація має підтвердити спільну прихильність країн цифровій економіці та підкреслити її важливість для соціального та економічного розвитку, зростання та створення робочих місць в країнах Східного партнерства. В документі також засвідчуватиметься намір країн працюватися за шістьма пріоритетними напрямками: правила надання телекомунікаційних послуг та інфраструктура; довіра та безпека в цифровій економіці; еTrade, яка включає в також eCommerce, eCustoms і eLogistics/Цифрові транспортні коридори; цифрові навички; дослідження в сфері ІКТ, інновації та стартап-екосистеми; eHealth. Тематичні платформи розроблятимуть дорожні карти щодо гармонізації за кожним із напрямків до 2020 року, включаючи основні віхи до Саміту Східного партнерства (24.11.2017). Європейська Комісія має намір підтвердити свою подальшу підтримку діяльність платформ/мереж та розробці таких дорожніх карт в рамках EU4Digital.