НКРЗІ виносить на громадське обговорення зміни до Правил надання в користування ККЕ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації 3 жовтня 2017 року прийняла за основу проект рішення «Про внесення змін до Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку». Документ розроблено з метою лібералізації умов надання в користування ККЕ операторів, провайдерів телекомунікацій шляхом скорочення кількості обов’язкових узгоджень документів між замовником та власником ККЕ та зменшення одноразових платежів за доступ.

Процес взаємодії операторів, провайдерів телекомунікацій, що є власниками (володільцями) ККЕ, із суб’єктами господарювання, які отримують послуги з користування ККЕ, потребує постійного вдосконалення та приведення у відповідність до сучасного стану ринку і пріоритетів його розвитку. Проектом змін, зокрема, пропонується виключити плату за технічний нагляд постачальником ККЕ при первісному прокладанні кабелю в ККЕ та одноразову плату за надання місця в каналі ККЕ. Окрім того, передбачається, що одночасно із видачею ТУ на розробку проектної документації постачальник має надавати складову проектної документації – детальну схему прокладання кабелю (картограму прокладання кабелю) в ККЕ, що значно прискорить процес розробки проектної документації.

Запропоновані зміни створять сприятливі умови для розвитку телекомунікаційних мереж операторів та провайдерів телекомунікацій. Скорочення кількості платежів суттєво зменшує фінансове навантаження на замовника (оператора, провайдера телекомунікацій, що надає послуги українським споживачам). А спрощення процедури, зокрема, скасування деяких обов'язкових узгоджень, скоротить час, аби замовник швидше приступив до фактичного монтажу кабелю у ККЕ, та сприятиме зменшенню зловживань на місцях при наданні в користування ККЕ.

Проект документу буде оприлюднено на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет для громадського обговорення.
Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться до 6 листопада 2017 року.