Підсумки засідання НКРЗІ від 19 вересня 2017 року

17 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено:

- сім операторів: підприємця Котовського О.В. для надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж у м. Мирноград Донецької області; ТОВ «АГГАРА» для надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у Харківській області; ТОВ «І.Т.Т. ТЕХНОЛОГІЯ ПЛЮС» для надання послуг доступу до Інтернету у м. Київ та Київській області; підприємця Турховського О.О. для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Ужгород, Ужгородському районі Закарпатської області; підприємця Склярова О.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Костянтинівка Донецької області; підприємця Зінькову І.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Київ; Державну Установу «Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України» для надання послуг виклику служб екстреної допомоги національної поліції за скороченим номером 102 на території України;

- 10 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Журавльова А.В. у м. Маріуполь Донецької області; підприємця Сидорова М.В., ТОВ «УКРАЇНСЬКІ ІНТЕРНЕТ МЕРЕЖІ» та підприємця Котляревського Є.Л. у м. Київ; підприємця Голуб Н.В. у м. Енергодар Запорізької області; ТОВ «ФАСТЛАЙН» у м. Дніпро та Дніпропетровській області; підприємця Двухбабного К.Ю. у Київській області; підприємців Станка П.О. та Бондареву Т.О. на території України; підприємця Кирпенка О.М. у Київській області; с.с. Сеньківка, Дударків, Мартусівка, Ревне, Рогозів, Мирне, Петрівське, Глибоке,  Головурів, Вороньків, Старе, Любарці, Кучаків, Лебедин Бориспільського району Київської області, с.с. Гоголів, Плоске, Світильня Броварського району Київської області; смт Баришівка, с. Селичівка, с. Волошинівка Баришівського району Київської області.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, у зв‘язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено 29 суб’єктів господарювання: державне підприємство Луганський обласний радіотелевізійний передавальний центр; державне підприємство Закарпатський обласний радіотелевізійний передавальний центр; державне підприємство Тернопільський обласний радіотелевізійний передавальний центр; державне підприємство Миколаївський обласний радіотелевізійний передавальний центр; колективне підприємство «Телерадіокомпанія «РТБ»; державне підприємство Донецький обласний радіотелевізійний передавальний центр; державне підприємство Кіровоградський обласний радіотелевізійний передавальний центр; державне підприємство «Чернігівський обласний радіотелевізійний передавальний центр»; державне підприємство Хмельницький обласний радіотелевізійний передавальний центр; державне підприємство «Івано-Франківський обласний радіотелевізійний передавальний центр»; державне підприємство Запорізький обласний радіотелевізійний передавальний центр; ТОВ «Інтернет Партнер»; державне підприємство Волинський обласний радіотелевізійний  передавальний центр; державне підприємство Львівський обласний радіотелевізійний передавальний центр; державне підприємство «Черкаський обласний радіотелевізійний передавальний центр»; державне підприємство Полтавський обласний радіотелевізійний передавальний центр; ЗАТ «ТЕНЕТ»; ТОВ «Лініятел»; державне підприємство «Житомирський обласний радіотелевізійний передавальний центр»; ТОВ «Телеміст Україна»; дочірнє підприємство «Головний Басейновий радіоцентр «ВАТ «Південрефтрансфлот»; спільне українсько-англійське підприємство «Панком-Юн» у вигляді ТОВ; приватне підприємство «Вуличне телебачення»; ТОВ «Алькар – Телепорт»; дочірнє підприємство «Фарлеп – Запоріжжя»; ТОВ «Телерадіокомпанія «Телесвіт»; приватне підприємство «БОБ»; приватне підприємство «Науково-виробнича фірма «ЛІНК»; державне підприємство «Червонослобідський спиртовий завод».

За відповідними заявами з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено вісім суб’єктів господарювання: підприємця Шевирьову К.В., підприємця Буракова С.В., підприємця Макаренка Л.М., підприємця Хрульова Е. Е., приватне підприємство «Телепорт»,  приватне підприємство «Баранівка - Кабель ТВ», підприємця Кривенка Д.Г. та підприємця Лук'янову А.М.

Крім того, 47 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

НКРЗІ переоформила ліцензію на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи ТОВ «КОМПАТЕЛ ЮКРЕЙН» переоформлено ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Київ.

За заявою ліцензіата ПрАТ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» анульовано ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Дніпропетровської області.

Через порушення терміну подачі заяви, що визначено Ліцензійними умовами здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж, та відповідно до частини другої статті 49 Закону України «Про телекомунікації» НКРЗІ відмовила ОДЕСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ АКАДЕМІЇ ЗВ'ЯЗКУ ІМ О.С. ПОПОВА у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Одеса.

НКРЗІ продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

За відповідними заявами Комісія продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «Каховка.НЕТ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 15.01.2018 по 14.01.2023 у Херсонській області;

- Приватному підприємству «Цифрові комунікації» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 12.02.2018 по 11.02.2023 та на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 08.10.2018 по 07.10.2023 у Миколаївській області;

- ПрАТ «Київстар» - на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) з 09.01.2018 по 08.01.2033 у Луганській, Сумській та  Кіровоградській областях.

У зв’язку із ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії на додаткову смугу радіочастот, відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» скасовано пункт 2.5 рішення НКРЗІ від 25.07.2017 № 387 щодо видачі ТОВ «ЗАХІДНІ КОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ» ліцензії на додаткову смугу радіочастот.

За заявою ліцензіата ТОВ «КАРДІНАЛ - М» анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України  для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Донецької області.

19 нових типів РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 19 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

- сім типів до розділу 1(радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);

- один тип до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);

- один тип до розділу 25 (радіообладнання короткого радіусу дії систем контролю безпеки руху дорожнього транспорту і трафіку з індукційним принципом роботи);

- 10 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

До Реєстру РЕЗ та ВП внесено зміни до інформації про чотири засоби.

Рішення НКРЗІ стосовно регулювання номерного ресурсу

Комісія виділила за заявами ТОВ «лайфселл» та ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» скорочений номер 1540 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «центр звернень громадян» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку на території міст, селищ міського типу, сільських районів Одеської області (замовник послуги - Одеська обласна державна адміністрація).

Крім того, згідно з частиною першою статті 70 Закону України «Про телекомунікації» за заявою ТОВ «МАКСНЕТ» надано код оператора 31 глобальної телекомунікаційної послуги 800 «Виклик за рахунок абонента, якого викликають» на строк п’ять років на території Харківської області.

Цим же рішенням переоформлено вісім дозволів:

ПАТ «АЛЧЕВСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ»  у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії - на використання номерного ресурсу ємністю 3000 номерів у м. Алчевськ Луганської області;

- ТОВ «СВЯЗИСТ» у зв’язку із переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами - на використання номерного ресурсу ємністю 200 номерів у м. Костянтинівка та Костянтинівському районі Донецької області;  

- ТОВ «Кварц» у зв’язку із отриманням нової ліцензії - на використання номерного ресурсу ємністю 8000 номерів та на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Червоноград Львівської області; на використання номерного ресурсу ємністю 528 номерів та на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Сокаль Львівської області;

- ТОВ «ВАК» у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії - на використання номерного ресурсу ємністю 700 номерів та на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Полтава.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду законопроекту

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку, НКРЗІ висловила позицію щодо доцільності прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо забезпечення функціонування механізму «єдиного вікна» та спрощення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України», реєстраційний номер 7010-1 від 15.08.2017, із пропозицією до нього.